НБУ відмовився оприлюднити зарплату голови Шевченка та його заступників

Ухилення НБУ від надання інформації про заробітну плату керівництва є прямим порушенням законодавства.
НБУ відмовився оприлюднити зарплату голови Шевченка та його заступників
Будівля НБУ / depositphotos.com

Національний банк України засекретив інформацію про розмір заробітної плати голови Кирила Шевченка та його заступників у лютому-травні 2022 року. Там послалися на конфіденційність інформації та обмеження доступу до неї. Про це йдеться у відповіді НБУ на інформаційний запит, пишуть "Українські новини".

"... у Національного банку відсутні правові підстави для надання інформації, яка потрібна згідно з запитом, оскільки така інформація стосується інформації з обмеженим доступом", - сказано у відповіді банку.

Читайте також:

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", рішення про обмеження доступу до інформації ухвалюється на підставі результату "трьохскладового тесту". Тобто треба як мінімум аргументувати, що розголошення запитуваної інформації справді може зашкодити національній безпеці, територіальній цілісності чи громадському порядку.

Крім того, про проведення та результати "трьохскладового тесту" розпорядник інформації зобов'язаний повідомити запитувачу інформації при наданні відмови в її отриманні.

Читайте також:

У виданні наголосили, що ухилення Нацбанку від надання інформації про зарплату керівництва є прямим порушенням законодавства - обмеження інформації про розпорядження бюджетними коштами.

Оскільки Національний банк України є особливим центральним органом державного управління, згідно з законодавством він має опублікувати інформацію про зарплату керівництва.

Раніше ми писали, що за п'ять місяців 2022 року Міністр фінансів України Сергій Марченко отримав близько 386 тис. грн заробітної плати, що на понад 60 тис. грн більше, ніж торік.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK