В Україні почнуть видавати електронні рецепти на антибіотики - МОЗ

Нововведення запрацює в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з ЕСОЗ.
В Україні почнуть видавати електронні рецепти на антибіотики - МОЗ
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Із серпня 2022 року пацієнти отримуватимуть електронні рецепти для придбання антибіотиків за власні кошти. Про це розповіли в Міністерстві охорони здоров'я України.

Зазначається, що це перший етап впровадження електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у розв'язанні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів

Читайте також:

"Регулювання відпуску антибіотиків шляхом запровадження електронного рецепта - одне з рішень, яке дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності, унаслідок якої все більше й більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів", - пояснили в МОЗ.

Нововведення запрацює в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Читайте також:

Як повідомили в міністерстві, електронний рецепт можна буде отримати в будь-якого лікаря незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Проте необхідною умовою є реєстрація в ЕСОЗ. Якщо заклад охорони здоров'я не підключений до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

Тривалість перехідного періоду визначено до кінця року. За цей час медичні та аптечні заклади мають підготуватися до повноцінного переходу на виписку рецептурних лікарських засобів лише за електронним рецептом. Далі планується повноцінний запуск електронного рецепта на антибіотики.

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України виділив ще 500 млн гривень на закупівлю лікарських засобів, медичних виробів та обладнання.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK