Українцям пропонують фейкові виплати: Як уникнути шахрайства

Аферисти пропонують оформити грошову допомогу від країн ЄС, ОНН, банків, "Дії" та навіть НАТО.
Українцям пропонують фейкові виплати: Як уникнути шахрайства
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Шахраї продовжують обманювати українців, пропонуючи їм фейкові виплати. Для цього вони створюють Telegram-канали, які виглядають як банківські чи канали міжнародних організацій. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Уточнюється, що аферисти пропонують оформити грошову допомогу від країн ЄС, ОНН, банків, "Дії" та навіть НАТО. У таких каналах шахраї можуть розміщувати фішингові посилання на сайти, де можна начебто оформити таку виплату.

Читайте також:

Під приводом оформлення виплати зловмисники просять повідомити секретну інформацію:

  • пін-код до картки;
  • тризначний номер на звороті картки;
  • термін дії картки тощо.

Крім того, у соціальній мережі Facebook виявлено низку шахрайських сторінок, що містять посилання на так званий Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів.

"На згаданому ресурсі пропонується надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж, унаслідок чого дані платіжної картки будуть скомпрометовані", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Як уникнути шахрайства:

  • отримуйте інформацію з офіційних джерел;
  • не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах;
  • якщо випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно заблокуйте картку через інтернет-банкінг або зателефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті картки;
  • нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.

Публікація Financial Literacy Ukraine у Facebook
Публікація Financial Literacy Ukraine у Facebook

Раніше ми писали, що в Україні з'явилася нова шахрайська схема. На цей раз аферисти від імені мережі автозаправних комплексів ОККО пропонують клієнтам купити лише оптові партії пального. Однак після оплати, як повідомляють ошукані громадяни, отримання закупленого ресурсу не відбувається.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK