В Україні активізувалися шахраї: Використовують тематику грошових виплат

Зловмисники використовують тематику грошових компенсацій, фінансової допомоги від ООН, Європейського суду з прав людини тощо.
В Україні активізувалися шахраї: Використовують тематику грошових виплат
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні активізувалися аферисти, які спекулюють на темі "грошових виплат". Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’зку, попереджає про зростання кількості шахрайських сторінок у соціальній мережі Facebook.

Про це повідомили в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації.

Читайте також:

Зловмисники використовують тематику грошових компенсацій, фінансової допомоги від ООН, Європейського суду з прав людини, Товариства Червоного Хреста тощо. Обіцяють виплати "за рахунок конфіскованих активів РФ", посилаються на нечинні рішення різних органів влади України. 

В оголошеннях пропонують перейти за посиланням, яке веде на фішингову сторінку так званого "Єдиного Компенсаційного Центру Повернення Невиплачених Грошових Коштів".

"На цьому сайті користувачам пропонують отримати виплату за умови надання персональної інформації та здійснення додаткового платежу. Як результат, дані банківської картки будуть скомпрометовані", - йдеться в повідомленні.

Шахрайські сторінки
Шахрайські сторінки / cert.gov.ua

Шахрайські сторінки
Шахрайські сторінки / cert.gov.ua

Шахрайські сторінки
Шахрайські сторінки / cert.gov.ua

Що робити, щоб не бути ошуканим:

  • довіряти інформації тільки з офіційних сайтів держорганів, надто коли йдеться про якісь виплати. Перевіряти дані. За потреби уточнювати телефоном або під час особистого візиту;
  • ніколи не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах;
  • якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті, негайно заблокувати картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку або через інтернет-банкінг.

Раніше ми писали, що шахраї продовжують обманювати українців, пропонуючи їм фейкові виплати. Для цього вони створюють Telegram-канали, які виглядають як банківські чи канали міжнародних організацій.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK