Через відключення електроенергії українці почали купувати генератори. Однак при виборі обладнання багато хто орієнтується на цифрові позначення на корпусі й часто помилково їх трактує. Як потрібно вираховувати реальну кількість енергії, яку зможе давати пристрій, розповів у ефірі "Радіо НВ" інженер, фахівець із налагодження електроприладів Ігор Клінов.
"Найчастіше на генераторах написано: 3000, 5000, 7000. І деякі продавці заявляють, що це кіловати. Насправді це обман. Є вольт-амперна характеристика генераторів - це означає, що корисної енергії він може видати менше", - сказав експерт.
Однак, щоб дізнатися, скільки реальних кіловат видасть пристрій, необхідно помножити цифровий показник із його корпусу або інструкції на коефіцієнт 0,7.
Наприклад, на генераторі є цифрове значення 7000. Після множення його на 0,7 вийде 5 реальних кіловат. Обладнання з цифрою 3000 насправді дасть 2 кіловати.
"Люди часто помиляються й думають, що будуть користуватися трьома кіловатами, а насправді їхній генератор може потягнути лише два", - додав Клінов.
Крім того, у генераторів є максимальний і номінальний режими. Максимальний вони можуть витримувати декілька хвилин і лише на 10-15% більше своєї номінальної потужності.
Залежно від завантаження пристрою змінюється й витрата пального. Якщо навантаження максимальне, йде більше бензину чи ДП, якщо середнє - менше.
Раніше ми писали, що українцям нагадали правила експлуатації генераторів, оскільки в країні продовжує зростати кількість пожеж, що сталися через неправильне використання приладів альтернативного обігріву.