Повернення в Україну: що потрібно знати громадянам

Є механізм оформлення посвідчення на повернення в Україну особи, яку примусово вивезли в РФ.
Повернення в Україну: що потрібно знати громадянам
Ілюстративне фото / EPA/UPG

На сьогодні діють правила в’їзду в Україну дитини - громадянина України, яка народилася за кордоном і має іноземне свідоцтво про народження. Також є механізм оформлення посвідчення на повернення в Україну особи, яку примусово вивезли в РФ. Про це повідомили в МВС.

Так, дитина може в'їхати в супроводі своїх законних представників, наприклад батьків, опікунів, на підставі посвідчення особи на повернення в Україну. Його можна отримати в найближчій українській дипломатичній установі в країні, де перебувають ці люди. 

Читайте також:

"Інший варіант: якщо інформацію про дитину внесено в закордонний паспорт її законного представника під час воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування. Тобто для того, щоб приїхати з дитиною, яка народилася за кордоном, в Україну, необхідно отримати підтверджувальний документ, що дитина - громадянин України", - йдеться в повідомленні.

При цьому повернення в Україну особи, яку примусово вивезли в РФ, необхідно звернутися до територіального органу Державної міграційної служби. Оскільки зазвичай документи, які посвідчують особу та підтверджують належність до громадянства України, у таких людей вилучені, викрадені або знищені. Звернення до ДМС дає право оформити посвідчення на повернення в Україну.

Читайте також:

Зазначається, що посвідчення особи на повернення в Україну оформлятимуть людям, інформація про яких є в Єдиному державному демографічному реєстрі або інформаційних системах ДМС. Також посвідчення оформлюється дітям незалежно від того, чи є про них інформація у відповідних реєстрах. 

Якщо ж у депортованої особи немає родичів в Україні або вона не може звернутися до ДМС через перебування на окупованій території, посвідчення можливо оформити за офіційним зверненням Мінреінтеграції до ДМС.

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України дозволив пересилання паспортів та посвідчень на повернення в Україну в міжнародних поштових відправленнях.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK