Виплата лікарняних для ФОП: у Пенсійному фонді розповіли деталі

Які особливості виплати лікарняних для фізичних осіб-підприємців.
Виплата лікарняних для ФОП: у Пенсійному фонді розповіли деталі
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні застраховані особи мають право на виплати за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Застрахованими є, зокрема, і фізичні особи-підприємці (ФОП), які cплатили страхові внески. Про це повідомили в Пенсійному фонді.

Читайте також:

При цьому страхові внески мають бути сплачені в строки та в розмірі, визначеному законодавством, і не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску (у 2023 році - 1474 грн).

Зазначається, що розмір допомоги з тимчасової непрацездатності обчислюється, виходячи з доходу ФОП, з якого сплачено страхові внески, та залежить від страхового стажу ФОП. Система оподаткування, за якою працює ФОП, для оплати лікарняного значення не має. 

Читайте також:

Оплату лікарняного здійснюють органи Пенсійного фонду України. У разі хвороби ФОП за рахунок Фонду оплачуються лікарняні лише з шостого дня непрацездатності. 

"Якщо ж листок непрацездатності видано у зв'язку з доглядом за хворою дитиною, то він оплачується за рахунок Фонду з першого дня хвороби дитини протягом усього періоду, коли дитина за висновком лікаря потребує догляду (але не більш як за 14 календарних днів)", - йдеться в повідомленні.

Якщо дитина віком до 14 років потребує стаціонарного лікування, лікарняні виплачуються за весь час перебування особи в стаціонарі разом із хворою дитиною.

Читайте також:

У ПФУ додали, що на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Електронному реєстрі листків непрацездатності має бути сформовано лікарняний.

Підставою для фінансування страхувальників Пенсійним фондом є оформлена ФОП через вебпортал електронних послуг ПФУ заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані суми страхових виплат за їхніми видами (зокрема за найманих працівників).

Читайте також:

ФОП, які з певних причин не можуть скористатись електронним кабінетом на вебпорталі електронних послуг ПФУ, можуть скласти заяву-розрахунок у паперовій формі та подати її до будь-якого сервісного центру ПФУ.

Раніше ми писали, що право на страхові виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їхніх сімей, які проживають в Україні.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK