Частина громадян України, рятуючись від війни, виїхала до Німеччини. Для зручності пересування біженці потребують власного транспорту. Чи можуть українці придбати автомобіль і не втратити соціальні виплати від країни, розповіли в Ukrainian in Germany.
Зазначається, що українці в Німеччині мають можливість придбати автомобіль, але за ціною не вище 7500 євро. Це передбачено рішенням Федерального суду щодо людей, які отримують соціальну допомогу. До цієї категорії входять й українські біженці.
Однак транспортний засіб може коштувати дорожче, якщо власник має:
- багатодітну сім'ю, якій необхідно мати велику машину;
- обмежені фізичні можливості, а в машині має бути лише коробка автомат;
- потребу в спеціальному транспорті, обладнаному для людей з інвалідністю;
- потреба в розміщенні в машині інвалідного візку, великого багажнику чи просторого салону.
Якщо є потреба перевищити дозволений ліміт 7500 євро, потрібно повідомити про це Джобцентр. Ситуація розглядатиметься індивідуально.
Водночас максимальна вартість автомобіля може бути меншою за дозволену. Уточнити інформацію слід у працівника біржі праці.
Придбаний автомобіль стане частиною особистих активів людини, але не вплине на отримання державних виплат.
Перед придбанням авто необхідно уточнювати інформацію про обов'язкові документи, які мають видати під час продажу. До них належать:
- техпаспорт (Fahrzeugbrief). У четвертому рядку можна переглянути VIN-код авто, дату випуску автомобіля та першої постановки на облік;
- договір купівлі-продажу (Kaufvertrag). Потрібно переконатися, що в договорі є фраза "kein Unfallschaden", яка означає, що автомобіль справний, а продавець дає гарантії;
- техогляд в Німеччині (TÜV);
- довідка про зняття машини з обліку (Abmeldebescheinigung);
- страховий поліс (Doppelkarte). Жовтий поліс знадобиться для отримання номерів, а зелена картка - це вид страховки, який діє за кордоном.
- свідоцтво про екологічність автомобіля (ASU Abgasuntersuchung). Зазвичай у ньому вказується лише пробіг автомобіля.
Раніше ми писали, що українці, які знайшли тимчасовий притулок у Швейцарії й хочуть повернутися додому, можуть отримати кошти на дорогу в Україну.