Як українці оцінюють свій добробут під час війни - дослідження

Об'єктивно фінансова ситуація українців після початку війни дуже сильно погіршилася.
Як українці оцінюють свій добробут під час війни - дослідження
Як українці оцінюють свій добробут / Getty Images

Незважаючи на значне зниження рівня доходів та підвищення рівня безробіття, загальна самооцінка становища сім'ї в Україні залишається приблизно на такому ж рівні, як і до повномасштабного вторгнення РФ. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 26 травня по 5 червня.

Читайте також:

Як йдеться в пресрелізі, об'єктивно фінансова ситуація українців після початку війни дуже сильно погіршилася. Нещодавнє опитування КМІС показує, що 64% українців відчувають зниження доходу, а 27% унаслідок вторгнення втратили роботу, значна кількість втратила майно й житло.

"Попри об'єктивне зниження доходів двох третин населення України, самооцінки добробуту майже не змінилися, бо запити людей під час війни суттєво знизилися, вони частіше задовольняються тим, що мають, і вважають, що їм вистачає на їжу чи одяг навіть за істотного зниження доходів", - повідомляє КМІС.

Читайте також:

Зазначається, що частка респондентів із дуже низьким рівнем фінансового становища становила 9% перед вторгнення, а станом на травень 2023 року становить 7%.

"Утім, потрібно враховувати, що зараз ще є 33% респондентів із "низьким" добробутом, тобто загалом наразі в Україні 39% мають "дуже низький" або "низький" добробут (перед вторгнення аналогічний показник становив 41%)", - розповіли соціологи.

Читайте також:

При цьому частка людей із "середнім" добробутом у період між лютим 2022 року й травнем 2023 року була доволі стабільною на рівні 35-36%.

Частка людей із "високим" добробутом становила 22% перед вторгненням, після вторгнення знизилася до 16-17%, але станом на травень 2023 року повернулася до рівня 23%.

kiis.com.ua

Було опитано 2013 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах, які не перебувають в окупації. Опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Раніше ми писали, що абсолютна більшість українців (82%) вважає Україну успішною державою.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK