Як пережити спеку та не залишитися без світла: українцям дали корисні поради

Під час спеки люди вмикають одночасно кондиціонери, кліматичні системи, вентилятори, які починають працювати на повну потужність.
Як пережити спеку та не залишитися без світла: українцям дали корисні поради
Ілюстративне фото / Getty Images

Спекотна погода підвищує навантаження на енергосистему міста та будинку, оскільки мешканці активно користуються енергомісткими приладами. Щоб не залишитися в спеку без світла та більш ощадливо споживати електрику, ДТЕК Київські електромережі підготували корисні поради.

Читайте також:

Як зазначили в ДТЕК, окрім обстрілів ворога, який завдає значної шкоди енергосистемі країни, викликом для стабільного енергозабезпечення в періоди екстремально високої температури є перевантаження. Люди вмикають одночасно кондиціонери, кліматичні системи, вентилятори, які починають працювати на повну потужність.

"Такий режим часто перевищує проєктні можливості внутрішньобудинкових та зовнішніх мереж. Особливо це актуально для будинків та кварталів старої забудови. Як наслідок - електролінії не витримують, відбуваються аварії й мешканці залишаються без світла", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Поради раціонального електроспоживання, щоб не залишитися в спеку без світла:

  • надавайте перевагу електроприладам класу енергоефективності А, А+, А++, А+++;
  • не вмикайте одночасно в оселі всі енергомісткі прилади;
  • за наявності в оселі декількох кондиціонерів вмикайте його там, де ви безпосередньо перебуваєте. Температура за вікном та в оселі не має різнитися більше ніж на 10°C;
  • оновлюйте електричні мережі у власних квартирах та будинках;
  • встановіть двозонний лічильник та перерозподіліть частину власного енергоспоживання на більш вигідний нічний час. Це допоможе розвантажити мережу в пікові періоди енергоспоживання та заощадить кошти за рахунок наполовину нижчого нічного тарифу - знижка 50% вартості на спожиту електроенергію вночі (23:00-7:00).

Читайте також:

Коли світло зникло через перевантаження, потрібно вимкнути всі енерговитратні прилади та ввімкнути "автомат". Якщо світло продовжує вибивати, необхідно звернутися до електрика. Не варто намагатися здійснити ремонт самостійно, оскільки це небезпечно.

Раніше ми писали, що енергетичну інфраструктуру України готують до ефективної роботи взимку. Якщо не буде нових серйозних пошкоджень через російські обстріли, відключень світла не очікується.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK