Нарахування пенсій в Україні проходитиме по-новому: Шмигаль розповів деталі

В Україні хочуть вирівняти розміри виплат людей, які вийшли на пенсію вже давно, та тих, хто зробив це нещодавно.
Нарахування пенсій в Україні проходитиме по-новому: Шмигаль розповів деталі
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль / kmu.gov.ua

В Україні буде проведено індексацію пенсійних виплат, а також введено бальну систему при нарахуванні пенсій. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Читайте також:

"Про ще один із наших пріоритетів. Про оновлення пенсійної системи. Основна мета - забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижче за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальною складовою, яку плануємо запустити у 2025 році, це буде не менше 50% від середньої заробітної плати протягом життя", - сказав прем'єр-міністр.

Він зазначив, що з 1 березня 2024 року вдруге під час великої війни буде проведено індексацію пенсій. За словами Шмигаля, наступного року планують зробити індексацію, як і всю солідарну систему, більш справедливою, зрозумілою та прозорою.

Читайте також:

"У нарахуванні пенсій буде запроваджена бальна система. Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно. Відповідно, виплати пенсіонерам, які виходили на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня", - пояснив очільник уряду.

Як це працюватиме

Як розповів Шмигаль, щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду. Внесок буде перерахований у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент.

Читайте також:

"Якщо ви платили внески з зарплати, яка є середньою по країні, отримуєте 10 балів. Вище середньої по країні - отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої - 8 балів", - додав прем'єр.

Потім ці бали щороку будуть так само перераховуватись назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати.

Читайте також:

"Так зробимо солідарну пенсійну систему захищеною від інфляції та девальвації", - підсумував Шмигаль.

Раніше ми писали, що право на призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, що має статус безвісти зниклого, мають непрацездатні члени сім'ї, які перебували на утриманні годувальника.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK