Українцям загрожують величезні штрафи: за що можуть покарати

Спалення сухої трави прирівнюється до диверсійної діяльності та завдає непоправної шкоди екосистемі.
Українцям загрожують величезні штрафи: за що можуть покарати
Ілюстративне фото / t.me/dsns_telegram

В умовах воєнного стану зросла відповідальність за спалення сухостою. Умисний підпал із метою завдання збитків можуть прирівнювати до диверсійної діяльності. Про це  повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Читайте також:

За даними омбудсмена, з початком збройної агресії РФ площа пожеж зросла майже у 14 разів із понад 35 тис. гектарів до 495. Цьогорічний викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря становить 120 млн тонн.

Водночас руйнування довкіллю завдають громадяни, які щороку восени та навесні спалюють сухостій, незважаючи на застереження органів державної влади й екоактивістів.

Читайте також:

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водноболотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони довкілля, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу для:

  • громадян - від 3060 грн до 6120 грн;
  • посадових осіб - від 15 300 до 21 420 грн.

Читайте також:

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу для:

  • громадян - від 1530 грн до 4590 грн;
  • посадових осіб - від 4590 грн до 15 300 грн.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягне за собою накладення штрафу для:

  • громадян - від 4590 грн до 15 300 грн;
  • посадових осіб - від 10 710 грн до 30 600 грн.

Читайте також:

Забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля, відповідно до статті 241 Кримінального Кодексу України карається:

  • штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого; 
  • обмеженням волі на строк від двох до п'яти років;
  • або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Читайте також:

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом, згідно зі статтею 245 Кримінального Кодексу України карається:

  • штрафом від 91 800 грн до 153 000 грн;
  • або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років;
  • або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, карається:

  • позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Читайте також:

"Таким чином, з метою попередження небезпеки, закликаю додержуватися вимог чинного законодавства та не вчиняти дії, що шкодять навколишньому природному середовищу та не порушувати права інших людей на чисте та безпечне довкілля", - додав Лубінець.

Раніше ми писали, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9642, який передбачає  покарання за навмисне кероване введення в занесення транспортного засобу (дрифт).



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK