У ПФУ розповіли, за який період враховується зарплата для обчислення пенсії

Для обчислення враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.
У ПФУ розповіли, за який період враховується зарплата для обчислення пенсії
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За цей період індивідуальні відомості зберігаються в Реєстрі застрахованих осіб, тому пенсіонеру не потрібно збирати довідки про зарплату.

Читайте також:

Про це повідомили в ГУ Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Що стосується заробітної плати за періоди роботи до 1 липня 2000 року, то за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами додатково може бути враховано зарплату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року. Якщо ж страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, таку заробітну плату слід надавати обов'язково.

"Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового й начальницького складу, заробітна плата (дохід) обчислюється на підставі довідки про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески.

Раніше ми писали, що у 2024 році українці, які планують вийти на пенсію у віці 60 років, повинні мати страховий стаж не менше 31 року.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK