Якщо військовослужбовець вважає, що рішення військово-лікарської комісії не відображає його реального стану здоров'я, він може оскаржити висновки ВЛК. Для цього є два варіанти, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
"Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд", - йдеться в повідомленні.
У МОЗ зазначили, що зазвичай позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду в досудовому порядку, тож краще почати з нього.
Для цього необхідно:
- Написати заяву/скаргу щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.
- Долучити до заяви/скарги всі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).
Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою на адресу відповідної ВЛК.
Військово-лікарська комісія за результатом розгляду переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров'я.
Якщо оскарження в досудовому порядку не дало позитивного результату, можна звернутися до суду.
Зазначається, що суд не може скасувати рішення ВЛК за медичними показниками, адже це не входить в його компетенцію. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК.
Також він може зобов'язати провести повторний медогляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити.
Раніше ми писали, що в Україні скорочуються терміни проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Наразі у військовозобов'язаних є 4 дні на медогляд.