В українських водіїв можуть забрати авто та права: за що загрожують жорсткі покарання

Як карають українців за керування в нетверезому стані.
В українських водіїв можуть забрати авто та права: за що загрожують жорсткі покарання
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні великі штрафи водіям передбачено за керування в нетверезому стані. Як карають порушників, розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Читайте також:

За його словами, ст. 130 КУпАП забороняє також:

  • керування транспортними засобами в стані наркотичного чи іншого сп'яніння;
  • керування транспортними засобами під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції;
  • передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  • відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Читайте також:

Яка відповідальність за управління в стані сп'яніння:

  1. За ч. 1 ст. 130 (керування транспортним засобом особою в стані сп’яніння або відмова від проходження огляду на стан сп’яніння) КУпАП - штраф 17000 гривень із позбавленням права керування на 1 рік.
  2. За ч. 2 ст. 130 (повторне протягом року керування в стані сп'яніння) КУпАП - штраф 34 000 гривень із позбавленням права керування на 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адмінарешт на 10 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
  3. За ч. 3 ст. 130 (третє та наступні протягом року керування в стані сп'яніння) КУпАП - 51 000 гривень із позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адмінарешт на 15 діб із позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу.
  4. За ч. 4 ст. 130 (вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після ДТП за її участю, алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, лікарських препаратів до проведення відповідного огляду) КУпАП - 34 000 гривень або адміністративний арешт на строк 15 діб із позбавленням права керування на 3 роки.

Читайте також:

Білошицький зазначив, що за 10 місяців 2023 року поліцейські склали 128 992 протоколи за керування транспортними засобами в стані сп'яніння.

Раніше ми писали, що у Верховній Раді пропонують штрафувати українців за фальсифікацію пробігу вживаного транспортного засобу.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK