Бракує стажу для пенсії: у ПФУ розповіли, як докупити

Як збільшити свій страховий стаж.
Бракує стажу для пенсії: у ПФУ розповіли, як докупити
Ілюстративне фото / Getty Images

Громадяни, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, можуть його докупити. Про це повідомили в Пенсійному фонді України.

Читайте також:

Так, з березня 2023 року українці отримали можливість "купити" страховий стаж собі або іншим особам без укладання паперового договору та без відвідування державних установ. Добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування можуть брати як працюючі (застраховані) особи, так і не працюючі. 

Добровільні внески можна сплатити як за себе, так і на користь третіх осіб, якщо в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (РЗО) є інформація про особу, на користь якої планується сплачувати добровільні внески, та така особа не є пенсіонером.

Читайте також:

Щоб скористатися можливістю, потрібно укласти договір із ПФУ. Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг ПФУ шляхом підписання Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. 

Зазначається, що суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду.

"Щоб непрацюючій особі було зараховано повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць страхових внесків має бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. На сьогодні мінімальна заробітна плата становить 6700 грн, відповідно мінімальний страховий внесок - 1474 грн (6700 грн х 22%)", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

У відомстві додали, що фактично кожні 100 гривень добровільно сплаченого внеску збільшують місячну зарплату для призначення пенсії майже на 455 гривень.

Раніше ми писали, що у 2024 році в Україні планується запуск реформи солідарної пенсійної системи. Незважаючи на те, що більшість пенсійних виплат зросте, є громадяни, які, навпаки, отримають менші пенсії.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK