Вихід на пенсію до 60 років: хто з українців має право

Пенсії до 60 років призначаються безстроково.
Вихід на пенсію до 60 років: хто з українців має право
Ілюстративне фото / Getty Images

Вік виходу на пенсію за віком згідно зі ст. 26 Закону від 09.07.2003 №1058 у кожному конкретному випадку визначається залежно від набутого особою страхового стажу на момент досягнення нею 60, 63 або 65 років. Проте, окремі категорії громадян можуть вийти на пенсію до досягнення ними 60-річного віку. Про це повідомили в ГУ Пенсійного фонду України в Луганській області.

Читайте також:

Для виходу на пенсію після досягнення чоловіками та жінками віку 60 років у 2023 році потрібно мати страховий стаж не менше 30 років, після досягнення 63 років - не менше 20 років, 65 - не менше 15 років.

"Але законодавством України передбачені окремі категорії громадян, які мають право вийти на пенсію за віком до досягнення ними 60-річного віку", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Так, пенсії на пільгових умовах призначаються особам, які працювали на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці або в окремих галузях виробництва. Умови призначення таких пенсій визначено частинами 1-3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Дострокові пенсії призначаються таким особам:

  • учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) захисників України;
  • багатодітним матерям та матерям дітей з інвалідністю з дитинства або тяжкохворих дітей;
  • громадянам, яким на час звільнення у зв'язку зі скороченням чисельності або штату працівників, або за станом здоров'я залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку.

Читайте також:

Пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності. Умови призначення та тривалість спеціального стажу роботи, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років, залежить від професії/посади, на яких працювала людина, та закону, згідно з яким призначається така пенсія.

Пенсії зі зменшенням пенсійного віку призначаються учасникам ліквідації та постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до вимог ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Читайте також:

Пенсії до досягнення 60 років призначаються безстроково, а їхній розмір обчислюється згідно з вимогами ст. 27, 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залежно від тривалості набутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачені страхові внески.

Раніше ми писали, що в Україні 2024 року зросте тривалість страхового стажу, який буде необхідний для виходу на пенсію за віком.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK