В Україні 2024 року збільшується страховий стаж, необхідний для виходу на пенсію за віком. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики.
"Кожен українець і українка може вийти на пенсію після того, як йому або їй виповниться 60 років. Сьогодні (у 2023 році) у більшості випадків (крім визначених законодавством винятків) право на це мають люди, чий страховий стаж є більшим за 30 років. Проте до 2028 року він щорічно змінюватиметься", - йдеться в повідомленні.
Як пояснили у відомстві, страховий стаж - це не той період, упродовж якого людина фактично працювала, а той, протягом якого роботодавець сплачував за неї до Пенсійного фонду.
До того ж значення має і сума відрахувань. Періоди трудової діяльності (робота, військова служба тощо), набуті людиною до 1 січня 2004 року, також включаються (зараховуються) до страхового стажу.
Скільки страхового стажу потрібно у 2024 році
Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2024 році, становить:
- після досягнення віку 60 років - не менше 31 року;
- після досягнення віку 63 роки - не менше 21 року;
- після досягнення віку 65 років - не менше 15 років.
Нагадаємо, щоб вийти на пенсію, потрібно накопичити певну кількість років страхового стажу. Однак, якщо його не вистачає, то кілька місяців чи років можна докупити.