Українцям назвали нові умови виходу на пенсію у 2024 році: що зміниться

Скільки страхового стажу необхідно для призначення пенсії за віком у 2024 році.
Українцям назвали нові умови виходу на пенсію у 2024 році: що зміниться
Ілюстративне фото / Getty Images

В Україні 2024 року збільшується страховий стаж, необхідний для виходу на пенсію за віком. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики.

Читайте також:

"Кожен українець і українка може вийти на пенсію після того, як йому або їй виповниться 60 років. Сьогодні (у 2023 році) у більшості випадків (крім визначених законодавством винятків) право на це мають люди, чий страховий стаж є більшим за 30 років. Проте до 2028 року він щорічно змінюватиметься", - йдеться в повідомленні.

Як пояснили у відомстві, страховий стаж - це не той період, упродовж якого людина фактично працювала, а той, протягом якого роботодавець сплачував за неї до Пенсійного фонду.

Читайте також:

До того ж значення має і сума відрахувань. Періоди трудової діяльності (робота, військова служба тощо), набуті людиною до 1 січня 2004 року, також включаються (зараховуються) до страхового стажу.

Скільки страхового стажу потрібно у 2024 році

Читайте також:

Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2024 році, становить:

  • після досягнення віку 60 років - не менше 31 року;
  • після досягнення віку 63 роки - не менше 21 року;
  • після досягнення віку 65 років - не менше 15 років.

Нагадаємо, щоб вийти на пенсію, потрібно накопичити певну кількість років страхового стажу. Однак, якщо його не вистачає, то кілька місяців чи років можна докупити.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK