Українці отримуватимуть нові посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію авто

Сервісні центри МВС видаватимуть громадянам документи, які мають додаткові елементи захисту.
Українці отримуватимуть нові посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію авто
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У вівторок, 26 грудня, набула чинності постанова Кабінету Міністрів України щодо додаткового рівня захисту посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Впроваджені зміни сприятимуть зменшенню ризику підробки документів. Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ.

Читайте також:

Як розповіли у відомстві, сервісні центри МВС видаватимуть громадянам документи, які мають додаткові елементи захисту. Їх наноситимуть на посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію ТЗ. 

Захисне покриття бланків матиме спеціальне маркування. Додатково на бланку свідоцтва розміщуватиметься QR-код у правому нижньому куті. Він міститиме посилання на електронний сервіс, який розміщений на вебсайт Головного сервісного центру МВС для перевірки відомостей, внесених до бланка свідоцтва.

Читайте також:

"Такий посилений захист суттєво знизить ймовірні підробки. Також у режимі онлайн дозволить перевірити легітимність свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу", - йдеться в повідомленні.

Крім того, наразі в Головному сервісному центрі МВС працюють над впровадженням захисних елементів як на посвідченні водія, так і свідоцтві про реєстрацію. 

Сервісні центри МВС зараз видають бланки зазначених документів наявного зразка до повного витрачення. Як тільки вони використаються, але не пізніше 1 серпня 2024 року, українцям видаватимуть посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію з додатковими елементами захисту. 

Читайте також:

При цьому громадяни можуть продовжувати користуватися посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, які видавалися раніше. Ці документи чинні впродовж строку, на який їх було видано, та обмінювати їх можливо лише за власним бажанням.

Раніше ми писали, що в Україні для різних категорій транспортних засобів передбачено певний вік, починаючи з якого можна отримати посвідчення водія й сісти за кермо.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK