Хто може вийти на пенсію раніше 60 років: ПФУ назвав категорії громадян

Окремим категоріям громадян можуть призначатися пенсії за віком до досягнення віку 60 років.
Хто може вийти на пенсію раніше 60 років: ПФУ назвав категорії громадян
Ілюстративне фото / Getty Images

Українці після досягнення 60, 63 або 65 років, набувши необхідний страховий стаж, мають право на призначення пенсії за віком. Проте окремі категорії громадян можуть вийти на заслужений відпочинок до досягнення віку 60 років. Про це повідомили в ГУ Пенсійного фонду в Дніпропетровській області.

Читайте також:

Зазначається, що вік виходу на пенсію визначає набутий особою страховий стаж. Для отримання пенсії після досягнення у 2024 році 60 років необхідно мати не менше 31 рокe страхового стажу, після досягнення 63 років - не менше 21 року, 65 років - не менше 16.

Окремим категоріям громадян можуть призначатися пенсії за віком до досягнення віку 60 років:

  1. Дострокові - особам, які мають особливий статус, зокрема учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України; багатодітним матерям та матерям дітей з інвалідністю з дитинства або тяжко хворих дітей; громадянам, яким на час звільнення у зв'язку зі скороченням чисельності або штату працівників чи за станом здоров'я залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку.
  2. На пільгових умовах - особам, які працювали на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці, на інших роботах зі шкідливими та важкими умовами праці або в окремих галузях виробництва.
  3. Зі зменшенням пенсійного віку - учасникам ліквідації та постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Читайте також:

У ПФУ додали, що пенсії до досягнення 60 років призначаються на термін безстроково, їхній розмір обчислюється згідно зі статтями 27, 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залежно від тривалості набутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески.

Раніше ми писали, що в Україні непрацюючі пенсіонери, які утримують дітей віком до 18 років, можуть розраховувати на надбавку до пенсійних виплат.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK