За неякісні комунальні послуги буде перерахунок: українцям повідомили деталі

Новий порядок перерахунку стосується послуг із постачання теплової енергії та гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, а також управління побутовими відходами.
За неякісні комунальні послуги буде перерахунок: українцям повідомили деталі
Ілюстративне фото / Getty Images

Кабінет Міністрів України затвердив постанову щодо здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їхнього ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості. Про це повідомили в Мінінфраструктури.

Читайте також:

Зазначається, що новий порядок перерахунку стосується послуг із постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, а також управління побутовими відходами.

"Перерахунок вартості комунальних послуг здійснюється в разі відхилення параметрів послуг від установлених законодавством та договорами про надання послуг", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Зокрема:

  • зниження температури теплоносія та гарячої води, а також невідповідності їх тиску на вході в будинок;
  • зниження температури повітря в приміщеннях споживача (у разі наявності договору з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем);
  • перерв у наданні послуг, що обумовлені зокрема перевищенням виконавцем строків проведення аварійно-відновлювальних робіт;
  • невідповідності складу і якості гарячої та холодної води державним санітарним нормам і правилам;
  • недотримання вимог щодо поводження з побутовими відходами, порушення графіку вивезення побутових відходів тощо.

Читайте також:

Виконавець зобов'язаний протягом одного місяця, що настає за розрахунковим періодом, самостійно здійснити перерахунок згідно з вимогами цього Порядку, а також сплатити споживачеві неустойку (штраф) у порядку та розмірі, що визначені законодавством або договором.

Також у разі надходження від споживача акта-претензії та ухвалення виконавцем рішення про задоволення вимог, викладених в акті-претензії, перерахунок здійснюється протягом одного місяця починаючи з дати, коли ухвалено рішення про задоволення вимог.

Читайте також:

Перерахунок за актом-претензією, що надійшов від споживача відповідного багатоквартирного будинку, здійснюється виконавцем для всіх споживачів такого будинку, яким була надана послуга невідповідної якості.

Перерахунок здійснюється незалежно від наявності в споживача заборгованості за відповідну послугу. Сума перерахунку та неустойки (штрафу) за порушення умов договору зараховується споживачу в погашення заборгованості за фактично спожиті послуги, а в разі відсутності заборгованості - в оплату майбутніх платежів.

Читайте також:

"Порядок здійснення перерахунку вартості комунальних послуг не застосовується на тимчасово окупованих територіях, територіях, на яких ведуться (велися) бойові активні дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях", - додали в міністерстві.

Раніше ми писали, що уряд під час засідання 6 лютого затвердив Порядок здійснення перерахунку вартості комунальних послуг. Йдеться про теплопостачання, водопостачання та вивезення сміття.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK