Оренда житла в Україні: переселенцям надаватимуть субсидію

Мінсоцполітики розробило новий інструмент підтримки ВПО.
Оренда житла в Україні: переселенцям надаватимуть субсидію
Ілюстративне фото / Getty Images

Міністерство соціальної політики розробило новий інструмент підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) - субсидію на оренду житла. Реалізувати пілотний проєкт планується протягом двох років. Про це повідомила пресслужба міністерства.

Читайте також:

Як розповіли у відомстві, розмір субсидії враховуватиме вартість оренди в певному регіоні або населеному пункті країни. Адже ціни на оренду в Києві, Миколаєві, на Закарпатті чи в невеликому населеному пункті суттєво відрізняються.

За даними дослідження аналітичної компанії CEDOS за підтримки Ради Європи, ціни на житло в Києві на 22% вищі за середні по країні, у Закарпатті - вищі у 2,5 раза, а в Миколаєві - нижчі на 30-35%. Найнижчі ціни в Чернігівському, Сумському, Харківському та Херсонському регіоні.

Читайте також:

Крім того, розмір субсидії залежатиме від:

  • кількості осіб у родині, яка орендує житло;
  • доходів домогосподарства;
  • спроможності оплачувати рахунки за оренду самостійно.

Отже, чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія.

Читайте також:

"Зараз проєкт рішення про таку допомогу погоджується в середині уряду. Очікуємо, що після затвердження рішення уряду вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки", - йдеться в повідомленні.

Раніше ми писали, що на порталі "Дія" прискорили процес подання заяви про отримання субсидії на оплату комунальних послуг, газу та палива.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK