В Україні розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, як загального, так і протягом 12 місяців, які передують місяцю реєстрації особи як безробітної, підстави припинення трудових відносин та розміру заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), отриманої особою перед звільненням. Про це повідомила пресслужба Донецької обласної державної адміністрації.
Як розповіли в ОДА, застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж 7 місяців, за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, допомога по безробіттю визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу), залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений для цієї категорії осіб:
- до 3 років - 50%;
- від 3 до 6 років - 55%;
- від 6 до 12 років - 60%;
- від 12 до 18 років - 65%;
- від 18 до 24 років - 70%;
- від 24 до 30 років - 75%;
- понад 30 років - 80%.
Для особи, страховий стаж якої становить не менше 15 років і яка протягом 15 років, що передували місяцю надання статусу зареєстрованого безробітного, не отримувала допомогу по безробіттю, під час визначення розміру допомоги по безробіттю відсотки до середньої заробітної плати (доходу) збільшуються на 10 відсоткових пунктів.
Раніше ми писали, що за півтора роки дії проєкту "Армія відновлення" було видано майже 102 тисячі направлень для участі тимчасово безробітних українців у суспільно корисних роботах із відбудови країни. Загалом вони заробили понад 670 млн грн.