Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам: у ПФУ розповіли про особливості

Кому та як перерахують пенсії з 1 квітня, коли отримають підвищені виплати.
Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам: у ПФУ розповіли про особливості
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У квітні 2024 року в Україні буде проведено перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Уже збільшені виплати громадяни отримають орієнтовно в червні. Про це повідомили в ГУ Пенсійного фонду у Вінницькій області.

Читайте також:

Так, з 1 квітня поточного року автоматично перерахують пенсії особам, які:

  • після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу;
  • набули менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення/попереднього перерахунку пройшло не менше двох років.

Зазначається, що у 2024 році, як і в минулому році, варто зважити на певні особливості цього перерахунку.

Читайте також:

Перерахунок пенсійних виплат здійснюється за даними реєстру застрахованих осіб на підставі поданих страхувальниками звітів про сплату єдиного внеску.

Оскільки з 1 січня 2021 року законодавством передбачено щоквартальне подання об'єднаної звітності з ЄСВ і податку на доходи фізичних осіб замість щомісячного, строки подання такої звітності - протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. Відповідно станом на 1 квітня 2024 року ГУ не буде володіти даними про страховий стаж та заробітну плату за січень та лютий 2024 року.

Читайте також:

"Отже, автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено з 1 квітня, але після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за попередній квартал. Перераховані пенсії пенсіонери отримають у червні з доплатою за квітень та травень", - пояснили в ПФУ.

Раніше ми писали, що в Україні фіксують випадки припинення пенсійних виплат громадянам після виїзду за кордон.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK