Шахрайство з платіжними картками: у НБУ назвали найрозповсюдженіші сценарії

Переважна більшість шахрайських випадків спричинена розголошенням особистих даних клієнтами.
Шахрайство з платіжними картками: у НБУ назвали найрозповсюдженіші сценарії
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У 2023 році причиною більшості шахрайських випадків із платіжними картками стало розголошення даних їхніми користувачами. Про це повідомили в Національному банку України.

Читайте також:

Шахрайство з платіжними картками торік найчастіше відбувалося через інтернет - 83% від загальної кількості випадків. Водночас лише 17% - через фізичні пристрої (торговельна мережа, банкомати, пристрої самообслуговування).

Середня сума однієї незаконної операції в інтернеті у 2023 році зросла на 31% та становила 3150 гривень (у 2022 році - 2408 гривень).

"Переважна більшість шахрайських випадків спричинена розголошенням особистих даних клієнтами. А саме 80% суми всіх збитків у 2023 році припало на соціальну інженерію (у 2022 році цей показник був 53%)", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Зазначається, що поширеними сценаріями соціальної інженерії, що призвели до фінансових втрат клієнтами, у 2023 році стали такі:

  • розсилання шахраями фейкових повідомлень про можливість отримання допомоги від держави, соціальних фондів - клієнти переходять за посиланням та зазначають вразливі дані, за допомогою яких шахраї привласнюють їхні кошти;
  • виготовлення дубліката SIM-карти, зокрема eлектронної SIM-карти, фінансового номера телефону клієнта внаслідок виманювання кодів доступу до застосунків мобільних операторів зв'язку. Надалі за допомогою фінансового номера зловмисники здійснюють шахрайські дії для отримання доступу до мобільного банкінгу з метою викрадення грошей з рахунків, придбання товарів або ж спроби взяти онлайн-кредити;
  • дзвінок від осіб, які видають себе за працівників служби безпеки банку, Національного банку України або інших установ, щоб отримати реквізити платіжної картки, спонукати до здійснення операції (наприклад, щоб уникнути нібито блокування рахунків), отримання одноразових паролів із смс-повідомлень тощо. Подібне розголошення даних клієнтів призводить до їхніх фінансових втрат;
  • поширення повідомлень у месенджерах, соціальних мережах про можливості отримання додаткового прибутку за виконання певних завдань у соціальних мережах чи в інтернеті з метою спонукання клієнта до здійснення певних покупок, переказу коштів на користь шахраїв.

Раніше ми писали, що у Волинській області активізувалися шахраї. Вони намагаються виманити гроші в підприємців від імені обласної військової адміністрації (ОВА).ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK