Відключення світла побутовим споживачам за борги набирає обертів

Які санкції застосовуються до боржників.
Відключення світла побутовим споживачам за борги набирає обертів
ілюстративне фото / depositphotos.com

Кабмін скасував мораторій на відключення боржників із комуналки. Тепер до них можуть бути застосовані досить жорсткі заходи. Видання Аgroter розібралося у тому, що загрожує побутовим споживачам.

Так, абоненти, які не погашають борги, не зможуть отримати субсидію, навіть маючи на неї законне право. Право на її поновлення буде надано лише у тому випадку, коли заборгованість буде закрито.

Видання зазначає, що тим, чия заборгованість досягла більших розмірів, відключатимуть світло. Вже тисячі українців відключено від електропостачання за місяць після попередження про необхідність погашення боргів.

«Для того щоб боржника не відрізали від мережі, потрібно протягом місяця або погасити борг, або укласти з постачальником угоду про його реструктуризацію. Якщо все ж таки світло відрізали, то щоб його включили, доведеться не лише закрити заборгованість, а й заплатити за відновлення електропостачання до кількох тисяч гривень», – інформує Аgroter.

Читайте також:

Також, якщо боржник ігнорує вимоги постачальника, компанія може звернутися до суду. У таких справах, зазвичай, суд стає на бік постачальника. У такому разі споживачеві доведеться заплатити:

  • борг за спожиту електроенергію,
  • послуги з відновлення електропостачання,
  • пеню за кожен день прострочення платежу,
  • судові витрати.

Раніше ми писали про те, як боржникам онлайн відновити електропостачання.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK