Скільки ув'язнених готові піти в ЗСУ в обмін на умовно-дострокове звільнення: опитування Мін'юсту

У квітні Мін'юст проводив опитування серед ув'язнених, де їм поставили питання щодо звільнення шляхом укладання контракту на військову службу.
Скільки ув'язнених готові піти в ЗСУ в обмін на умовно-дострокове звільнення: опитування Мін'юсту
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Майже 5 тисяч ув'язнених в Україні виявили бажання піти на фронт в обмін на умовно-дострокове звільнення, якщо відповідний закон буде ухвалено. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

Читайте також:

У квітні Міністерство юстиції проводило опитування серед ув'язнених, де їм поставили питання про звільнення шляхом укладання контракту на військову службу. Близько 4,5 тис. засуджених відповіли позитивно.

Висоцька уточнила, що адміністрації установ відбування покарань не опитували в'язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких нині не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров'я.

Читайте також:

Водночас відкинули близько 4 тис. засуджених, у яких діагностовано суспільно небезпечні хвороби на кшталт ВІЛ, гепатит, туберкульоз.

За даними Мін'юсту, станом на 15 травня 2024 року в українських колоніях перебував 27 471 засуджений, зокрема 1538 жінок.

Читайте також:

За словами заступниці міністра юстиції, для повноцінного функціонування закону потрібно ухвалити відповідні підзаконні акти. Орієнтовно це може статися протягом кількох тижнів після ухвалення самого закону.

Раніше ми писали, що в Україні засуджені, мобілізовані в армію, зможуть служити в спеціальних підрозділах. Проте рішення про мобілізацію залежатиме не лише від особистого бажання ув'язненого та складу злочину.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK