В Україні майже третина населення живе у бідності, а кожен п'ятий українець втратив роботу

Західна фінансова допомога не дозволила збільшити цей показник ще на 3 млн осіб.
В Україні майже третина населення живе у бідності, а кожен п'ятий українець втратив роботу
Towfiqu barbhuiya / unsplash.com

Кількість українців, які живуть у бідності, зросла на 1,8 мільйона з 2020 року, внаслідок чого їх загальна кількість становить близько 29% населення. Головною причиною називають російську агресію.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на звіт Світового банку.

За словами регіонального директора Світового банку зі Східної Європи Арупа Банерджі, ситуація була б набагато гіршою, якби Україна не отримала суттєвої підтримки іноземної фінансової допомоги для виплати пенсій та зарплат вчителям, лікарям та іншим бюджетникам.

Читайте також:

«Якби міжнародні партнери, особливо США, не зосередили ресурси, спеціально призначені для цих соціальних витрат, тоді в злиднях було б на три мільйони більше людей», - заявив агентству Арупа Банерджі.

За даними щомісячних телефонних опитувань Світового банку, минулого року близько 9 мільйонів українців жили у бідності. Загальна чисельність населення в даний час оцінюється приблизно в 32 мільйони осіб.

На думку Світового банку, зростання бідності було викликано скороченням зайнятості: понад п'яту частину дорослих, які працювали до війни, втратили роботу, йдеться в доповіді. Крім того, з'ясувалося, що своєчасні виплати пенсій та інша соціальна допомога допомогли частково компенсувати втрату робочих місць уразливим домогосподарствам.

Раніше ми писали про те, що у червні пенсіонери отримають збільшені розміри пенсійних виплат та доплату за попередні два місяці.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK