Під час війни через російські обстріли автомобіль може перетворитися на груду металу, непридатну до використання. Одразу постає питання, що робити зі знищеним транспортним засобом, адже він залишається зареєстрованим на власнику. Для таких випадків існує послуга вибракування в сервісних центрах МВС, повідомила пресслужба Головного сервісного центру МВС.
За даними відомства, з початку 2024 року українці вибракували понад 23,6 тис. транспортних засобів, з них 17,6 тис. легкових авто. За аналогічний період 2023 року було вибракувано 12,7 тис. транспортних засобів, з них 8,4 тис. легковиків.
Як вибракувати транспортний засіб
Власнику потрібно звернутися до сервісного центру МВС, попередньо взяти талон на послугу "перереєстрація транспортного засобу" через онлайн функціонал е-запису або в терміналі в приміщенні сервісного центру МВС. З собою потрібно мати такі документи:
- паспорт із відміткою про реєстрацію місця проживання (або ID-картка та витяг про місце проживання);
- довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (за наявності);
- номерні знаки (за наявності).
Якщо номерні знаки або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу були викрадені, потрібно надати постанову (довідку) від органу внутрішніх справ щодо порушення кримінальної справи або відмову в порушенні кримінальної справи.
Вибракувати автомобіль може також законний представник власника. Для цього, окрім вищезазначених документів, потрібно надати нотаріально посвідчену довіреність.
Послуга з вибракування транспортного засобу безоплатна й надається протягом робочого дня з моменту подання документів.
Однак вибракувати автівку неможливо, якщо вона знаходиться в розшуку або під арештом.
Після вибракування транспортного засобу відновлення реєстрації можливе лише за рішенням суду.
Нагадаємо, оскільки продаж автомобіля передбачає отримання доходу, існують певні норми чинного законодавства, які передбачають сплату податку.