Українцям, які мають суттєву заборгованість за житлово-комунальні послуги, не надають субсидію. Але в них є можливість вирішити питання з боргами шляхом реструктуризації. Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.
Житлова субсидія - це державна допомога, що має цільове призначення, а саме оплату спожитих житлово-комунальних послуг. Держава надає його найбільш вразливим українцям, щоби зменшити навантаження на їхній сімейний бюджет при сплаті житлово-комунальних послуг.
Коли ж родина, отримуючи субсидію, накопичує борги за житлово-комунальні послуги, вона використовує цей інструмент підтримки від держави не за призначенням.
"Тому одним з критеріїв перепризначення житлової субсидії є контроль за платіжною дисципліною отримувачів. Тобто, якщо ви отримували субсидію й у вас є заборгованість за житлово-комунальні послуги, надання субсидії припиняється", - йдеться в повідомленні.
Однак можна погасити заборгованість поступово. Для цього необхідно укласти з постачальниками комунальних послуг договори про реструктуризацію заборгованості.
Якщо регулярно сплачувати борг і не пропускати поточні платежі, можна розраховувати на субсидію. Тоді при зверненні за субсидією потрібно долучити копію договору про реструктуризацію з надавачем послуги.
Борг за комунальні платежі можна реструктурувати на строк до 60 місяців залежно від суми заборгованості та доходів боржника.
Раніше ми писали про те, хто може звернутися за призначенням житлової субсидії.