Українці, які не мають достатнього стажу для виходу на пенсію за віком або взагалі ніколи не працювали, не залишаться без допомоги держави. Таким людям призначається соціальна пенсія без стажу. Однак вони повинні досягти певного віку та відповідати кільком умовам.
Про це пише УНІАН.
Видання нагадує, скільки мінімум стажу треба для виходу на пенсію:
- у 60 років – 31 рік стажу;
- у 63 роки - 21 рік;
- у 65 років – 15 років.
Водночас, як пише видання, якщо людина взагалі ніколи не працювала, то їй призначається соціальна допомога пенсіонерам без стажу. Отримати її можна лише після 65 років. Розмір виплат прирівнюється до прожиткового мінімуму – у 2024 році це 2361 гривня.
Повідомляється, що для призначення допомоги слід звернутися до найближчого органу соцзахисту. При собі потрібно мати паспорт, довідку про страховий стаж із Пенсійного фонду, декларацію про доходи на основі довідок від кожного члена сім'ї. При цьому особі можуть відмовити у призначенні соціальної пенсії. Підстави для відмови можуть бути такі:
- особа працює, отримує пенсію, здає у найм квартиру чи має інші джерела доходу;
- хтось із членів сім'ї за останні 6 місяців придбав товар чи послугу вартістю понад 50 000 гривень;
- у власності особи або її членів сім'ї є друге житло чи більше однієї машини;
- соціальну допомогу не призначать, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї протягом останніх 6 місяців перевищує 2361 грн.
Крім того, як зазначає видання, жінки, які народили п'ятьох і більше дітей, можуть вийти на пенсію достроково у 50 років. Для цього їм потрібно мати щонайменше 15 років страхового стажу. При цьому в стаж зараховується період догляду за дитиною до 3-річного віку, якщо мати отримувала грошову допомогу. Таким чином, матері п'яти та більше дітей можуть отримати 15 років стажу та вийти на пенсію, навіть якщо ніколи не працювали. А за бажанням матері або у разі її відсутності така допомога надаватиметься багатодітному батькові.
Раніше ми писали про те, що Мінсоцполітики планує перерахувати застарілі пенсії. Йдеться про виплати українцям, які давно вийшли на заслужений відпочинок та мають у формулі розрахунку "старі" зарплати, а індексація за ці роки не дозволяла компенсувати застаріння пенсійних виплат.