Новий цикл програми з очищення сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних залишків війни та їх відновлення для подальшого використання стартував у Харківської області. Про це повідомляє пресслужба Мінагро.
Програма діє за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Всесвітньої продовольчої програми (ВПП). Роботи фінансуються урядами Австрії та Канади.
До участі в програмі запрошують фермерів, які обробляють від 3 до 300 га у Балаклійській Барвінківській, Вільхівській, Донецькій, Ізюмській, Куньківській, Малинівській, Оскілівській, Печенізькій, Роганській, Савинській, Слобожанській, Чкаловській, Чугуївській та Шевченківській громадах.
Повідомляється, що фермерським господарствам у межах програми допоможуть очистити землі від вибухонебезпечних предметів, а також реабілітують їх через «отримання фінансової підтримки та ваучерів на відновлення діяльності».
Для того, щоб ФАО оцінила стан постраждалих земель і спланувала відповідну підтримку, фермерам необхідно надати таку інформацію про свої земельні ділянки:
- відсоток земель, що не обробляються внаслідок артилерійських обстрілів;
- кількість працівників господарства до та після лютого 2022 року;
- відсоток пошкодженої бомбами поверхні;
- відсоток зон забруднення;
- частка ґрунтів, віднесених до земель загальнодержавного значення;
- зв'язок ділянок з водозбірним басейном.
Також необхідно надати всі відповідні кадастрові номери постраждалих земель. Дані зіставлять із супутниковими знімками для забезпечення максимально точного планування допомоги.
Однак подання заявки є лише початковим етапом процесу і не гарантує отримання допомоги. Зокрема у випадку подачі кількох заявок від однієї особи, пріоритет надаватиметься зареєстрованим юридичним особам, щоб забезпечити прозорий та справедливий процес відбору.
Нагадаємо, як ми вже писали, над очищенням української землі від мін та вибухонебезпечних предметів уже працюють понад 150 важких машин для розмінування, 69 операторів протимінної діяльності та понад 4 тисячі саперів.