ВПО зможуть подавати заяви до Міжнародного реєстру збитків за переселення: чому важливо це зробити

Наступним кроком стане створення Компенсаційної комісії, яка визначатиме порядок виплат.
ВПО зможуть подавати заяви до Міжнародного реєстру збитків за переселення: чому важливо це зробити
ілюстративне фото / Wikipedia.org

Незабаром внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть подавати заяви про нематеріальну шкоду через вимушене переселення. Для цих цілей буде відкрито нову категорію А.1.1, яка дасть змогу українцям фіксувати заподіяну їм шкоду. При цьому подавати заяви можна буде через "Дію".

Про це повідомляє народний депутат Олена Шуляк у своєму ТГ-каналі.

Читайте також:

Вона зазначила, що на сьогодні вже подано понад 15 тисяч заяв до Міжнародного реєстру збитків за пошкоджене або знищене житло та втрати через загибель близької людини.

"Незабаром додасться заявка про збитки через вимушене переміщення. Це ще один крок до справедливості, адже кожен переселений українець має право на відшкодування. У майбутньому планується відкрити подачу заяв і для тих, хто змушений був покинути країну", - повідомила Олена Шуляк.

Нардеп також опублікувала важливу інформацію, а саме:

Загалом у реєстрі буде 45 категорій заяв від фізичних осіб, держави та юридичних осіб. При цьому всі категорії заяв фізичних осіб поділені на три основні групи:

  • переміщення (в межах України або за її межі);
  • порушення особистої недоторканності (включає загибель близьких);
  • матеріальна шкода (втрата житла, майна, доходу, доступу до держпослуг).

"Наступний крок – створення Компенсаційної комісії, яка визначатиме порядок виплат, та Компенсаційного фонду", - підкреслила нардеп.

Шуляк також зазначила, що подавати заявку важливо вже зараз, незважаючи на те, що Міжнародний реєстр збитків - це не про виплати, а про фіксацію втрат.

"Якщо не зафіксувати збитки зараз, у майбутньому доказів може не залишитися. Саме тому важливо подавати заявки якомога швидше, навіть якщо компенсаційний механізм ще в процесі формування", - написала нардеп.

Вона також нагадала, що якщо житло було зруйновано, то можна подавати заявки як до "єВідновлення", так і до Міжнародного реєстру збитків. При цьому подача в "єВідновлення" не позбавляє права фіксувати завдані збитки в міжнародному механізмі.

Раніше ми писали про те, що Кабінет Міністрів розширив список категорій, за якими українці можуть подавати заяви до Міжнародного реєстру збитків через "Дію".



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK