Українці, чиє майно постраждало повторно внаслідок російської агресії, і хто вже отримав допомогу, можуть знову отримати грошову компенсацію від держави. Для цього необхідно виконати низку дій за алгоритмом, схожим із попереднім.
Про це пише "Юридичний порадник для ВПО".
Зазначається, що в разі повторного пошкодження об'єкта нерухомості слід вчинити дії, аналогічні до подання заяви на компенсацію вперше, а саме:
- Подати заяву на отримання компенсації.
- Відкрити спеціальний рахунок "єВідновлення" в банку-партнері для зарахування компенсації.
- Дочекатися повідомлення про реєстрацію заяви та початок її розгляду.
- Спеціальна Комісія з розгляду питань надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та визначить вартість його відновлення.
- За результатами розгляду заяви заявнику в "Дії" надійде повідомлення про прийняте комісією рішення та розмір компенсації.
Що робити, якщо заявник ще не пройшов верифікацію (тобто перевірку факту цільового використання компенсації за попередній ремонт)?
У разі, коли на момент повторного пошкодження об'єкта нерухомого майна не пройдено верифікацію, ДО подання заяви заявнику компенсації необхідно:
- закрити спеціальний рахунок, відкритий для попередньої компенсації.
- якщо на цьому рахунку є невикористані кошти, такі кошти повертаються банками на підставі платіжної інструкції на рахунок АТ Ощадбанк, з якого було виконано перерахування коштів;
- подати заяву до комісії про верифікацію цільового використання компенсації для проведення ремонту з метою придбання будівельної продукції для проведення ремонту за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі.
Така верифікація здійснюється для закриття заяви в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, яка була подана щодо повторно пошкодженого об'єкта.
Як у такому разі здійснюватиметься розрахунок компенсації?
Повідомляється, що розрахунок компенсації комісія здійснює з обов'язковим визначенням обсягу пошкоджень об'єкта нерухомого майна та з урахуванням виконаних робіт і даних акта верифікації, зокрема, щодо наявної придбаної будівельної продукції для проведення ремонту за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі.
При цьому інформація про повторно пошкоджений об'єкт на підставі акта верифікації фіксується комісією в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.
Раніше ми писали про те, що Кабінет міністрів виділив додаткових 15 млрд грн за програмою "єВідновлення" для підтримки сімей ВПО, чиє житло було знищено.