Чи справді заборонять газові котли в Україні: експерти дали чітке роз'яснення

Європарламент проголосував за поправку до Директиви про енергетичну ефективність будівель, яка передбачає зупинку субсидування купівлі газових котлів.
Ілюстративне фото / depositphotos.com
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Панікувати через можливу заборону газових котлів українцям не варто, попри інформацію, поширену в мережі. Йдеться про відмову від газових котлів, яку затвердив Європарламент. Про це повідомляє "ГазПравда".

Читайте також:

Так, Європейський парламент проголосував за поправку до Директиви про енергетичну ефективність будівель. Вона передбачає зупинку субсидування купівлі газових котлів уже з 2025 року. Цей крок є частиною масштабного переходу Європи до більш екологічного опалення.

Згідно з затвердженим планом з 2030 року в нових будівлях заборонять установку традиційних газових і вугільних опалювальних систем. До 2040 року країни-члени ЄС мають повністю перейти на екологічно чисті системи опалення.

Читайте також:

Як це стосується України?

Однак ухвалене рішення стосується не України, а виключно країн Європейського Союзу. Крім того, директива ще не набула чинності, для цього її має остаточно затвердити Рада ЄС.

Також документ передбачає деякі винятки, наприклад, для сільськогосподарських об'єктів, історичних споруд та храмів.

Читайте також:

Як зазначили експерти, Україна поки що не є членом Євросоюзу, а навіть у разі швидкого вступу повна відмова від газу не відбулася б миттєво. Для цього потрібен тривалий технічний та інфраструктурний перехід.

Згідно з відкритими джерелами після початку повномасштабної війни 2022 року загальне річне споживання природного газу в Україні знизилося до близько 20 млрд кубометрів. З них понад 8 млрд споживає населення - це приблизно 12 млн домогосподарств.

"Тобто навіть за умови вступу до ЄС оперативно відмовитися від споживання такого обсягу газу неможливо суто технічно. На такий крок знадобляться роки, якщо не десятиліття. Отже, перейматися потенційною відмовою від газу вже наступної зими українцям точно не варто", - йдеться в повідомленні.

Раніше ми писали, що станом на 11 травня 2025 року в українських підземних газових сховищах було близько 6,02 млрд кубометрів природного газу, що становить 19,4% від їхньої загальної ємності. Нинішні запаси є найнижчими щонайменше за останні 11 років.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK