Український бізнес зможе імпортувати електроенергію: які умови

Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію зі Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі.
Український бізнес зможе імпортувати електроенергію: які умови
Ілюстративне фото / Getty Images

Кабінет Міністрів забезпечив промисловим споживачам можливість імпортувати електроенергію, що дозволить їм стабільно працювати в разі виникнення дефіциту генеруючих потужностей в енергосистемі. Про це повідомила перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.

Читайте також:

За її словами, обсяг дозволеного імпорту струму з Європи становить 1700 МВт для України та Молдови.

"Цієї зими залишається ризик продовження енергетичного терору з боку Росії. Агресор знову намагатиметься завдати нам удару, знищуючи об'єкти енергетичної інфраструктури. Щоб допомогти вітчизняному бізнесу стабільно працювати в разі виникнення дефіциту електроенергії, уряд забезпечив можливість її імпортувати із сусідніх країн: Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі", - розповіла Свириденко.

Вона додала, що до підприємств, які імпортуватимуть електроенергію, не будуть застосовуватись обмеження енергопостачання в разі їхнього запровадження з метою подолання дефіциту електроенергії. До таких споживачів можливе лише застосування спеціальних графіків аварійних відключень, що можуть бути введені для запобігання системній аварії в об'єднаній енергетичній системі.

Читайте також:

Крім того, можливість імпортувати електроенергію мають непобутові споживачі. Необхідний обсяг імпорту для уникнення відключень повинен становити 50% від фактичного споживання в кожному розрахунковому періоді (година) у жовтні-квітні та 30% відповідно в травні-вересні.

Раніше ми писали, що в Україні при температурі нижче -8 градусів можливі відключення електроенергії в пікові години.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK