Україна приєдналася до низки держав, які будуть наповнювати платформу WIPO ALERT для протидії роботі вебсайтів, на яких порушуються права інтелектуальної власності. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
21 березня 2024 року Мінекономіки ухвалило наказ про затвердження порядку формування та ведення національного переліку вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності.
Завдяки взаємодії Мінекономіки з WIPO через платформу обміну даними WIPO Alert країни-учасники можуть обмінюватися інформацією про потенційні порушення прав інтелектуальної власності в міжнародному масштабі.
"Відтепер суб'єкти авторського права та/або суміжних прав можуть подавати до ІР офісу звернення про включення вебсайту, який викликає занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, до національного переліку таких вебсайтів", - йдеться в повідомленні.
За словами заступника міністра економіки Віталія Кіндратіва, пріоритетним завданням Мінекономіки є забезпечення прозорих умов ведення діяльності у сферах, економічно пов'язаних із розповсюдженням контенту на різних платформах в мережі "Інтернет", зменшенню випадків недобросовісної або непрозорої конкуренції.
"Що своєю чергою сприяє збільшенню економічної ефективності діяльності легальних учасників у відповідних сферах, удосконаленню нормативно-правового регулювання у сфері інтелектуальної власності, а також підвищенню національних стандартів охорони авторських та суміжних прав в Україні та на міжнародному рівні", - додав він.
Раніше ми писали, що українські підприємці зможуть офіційно використовувати у своїх торгових марках назву держави, її міжнародний код, а також імітацію малого Державного Герба.