5 фірм отримало майже 8,88 з понад 10 мільярдів на захист українських ГЕС – ЗМІ

Журналісти знайшли, хто за 2 роки війни отримував підряди «Укргідроенерго".
5 фірм отримало майже 8,88 з понад 10 мільярдів на захист українських ГЕС – ЗМІ
ілюстративне фото / uhe.gov.ua

Держкомпанія «Укргідроенерго» у 2022-2024 роках замовила облаштування протидронового захисту та відновлення об'єктів різних ГЕС на загальну суму 10,39 млрд грн. При цьому в більшості випадків договори укладалися без торгів.

Про це пишуть "Наші гроші".

Як відомо, до складу компанії "Укргідроенерго" входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер: Київська ГЕС та Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Середньодніпровська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС та Дністровська ГАЕС.

Журналісти знайшли п'ять головних підрядників «Укргідроенерго», які отримали 8,74 млрд грн, що склало 84% від загальної суми, і розібралися, що це за фірми.

№1 ПП «Елітбуд-1» – 4,19 млрд грн

Отримала підряд на будівництво захисту Дністровської ГАЕС Засновниками житомирської фірми є Василь Бойко та Денис Болейко. Останній був пов'язаний із братами Черпицькими, яких називали лідерами угруповання «Чепчики». Це найбільший підряд в історія цієї фірми.

Читайте також:

№2 ТОВ «Гарант Енерго» – 2,93 млрд грн

Київська фірма отримала замовлення на будівництво споруд для захисту будівлі ГЕС-1 Дніпровської ГЕС та захисту електричного обладнання Канівської ГЕС, пристрою протидронового захисту Кременчуцької ГЕС та відновлення захисних ковпаків гідроагрегатів Г7, Г8 Кременчуцької ГЕС. Засновник Михайло Рева разом із сином володіє компаніями у різних сферах: аграрної промисловості (ФГ «Ніжинське», ТОВ «Івангородське»), нерухомості (ТОВ «М.В.Інвест»), будівництва (ТОВ «Гарант Сіті Строй», ТОВ «Укрпромбудресурс ») ) та електромонтажних робіт (ТОВ НВП «Гарант Енерго», ТОВ «Енерго-Смарт»).

№3 Altair Loistik Ve Ticaret Anonim Şirketi (Altas) – 868,65 млн грн

Турецька компанія отримала гроші за кабелі 150 та 330 кВ та муфти для будівництва комплексної захисної споруди підземного типу для захисту основного електротехнічного обладнання об'єкта критичної інфраструктури -енергетичного сектору критичної інфраструктури Дніпровської ГЕС Фірма зареєстрована у м. Анталія (Туреччина) Володіє нею Андрейс Браденс, громадянин Латвії, який мешкає у Британії. Компанія займається проектним менеджментом та логістикою, торгує технікою та обладнанням.

№4 Medialed Ltd – 470,61 млн грн

Британська компанія заробила на комплектній розподільній установці КРУЕ 330 кВ для будівництва комплексної захисної споруди підземного типу Дніпровської ГЕС. Фірма зареєстрована в Лондоні та постачає обладнання для енергетичних проектів. Власником є громадянин Великої Британії Максим Скачко родом із Києва.

№ 5 ТОВ «МВП «Енергорішення» – 276,38 млн грн

Підряд фірми полягав у облаштуванні протидронового захисту для об'єктів Кременчуцької та Канівської ГЕС, демонтаж обладнання, знищеного внаслідок ракетного удару для Дністровської ГАЕС та інше. Київська компанія належить киянам Володимиру Масону та Валентині Мітчинській. З 2021 року фірма брала участь лише в тендерах «Укргідроенерго», де отримала підряди на 436 млн грн.

Раніше ми писали про те, що НЕК "Укренерго" скасує тендер на закупівлю систем кондиціювання, щоб уникнути маніпуляцій.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK