Довірчий керуючий продав компанію Ursus, легендарного польського виробника тракторів за 74 млн злотих (приблизно 764 млн грн за нинішнім курсом – ред). Новим власником стала українсько-польська компанія MI Crow Олега Крота, створена 3 місяці тому.
Про це повідомляє Tygodnik Poradnik Rolniczy.
Зазначається, що в четвер, 24 жовтня 2024 року, були розкриті конверти в тендері на купівлю збанкрутілої компанії Ursus. То був третій конкурс, оскільки на попередніх не знайшлося покупців, які бажають купити легендарного виробника польських сільськогосподарських тракторів. Цього разу стартова ціна була набагато нижчою, ніж під час першого тендеру, і зі 125 мільйонів злотих вона впала на 40% до 74 мільйонів злотих.
Також повідомляється, що новий власник придбав, серед іншого:
- виробничі підприємства в Добре Мясті та Любліні
- нерухомість, розташована в Добре Мясті та Любліні, містах Закрочим та Бядашка
- документація науково-дослідних проектів Ursus
- машини та обладнання на виробничих підприємствах
- складські приміщення
- право використання торгової марки Ursus
Як пише видання, новим власником Ursus стала досить загадкова компанія MI Crow, яка, за даними Національного судового реєстру, була створена лише 1 липня 2024 року, а його статутний капітал складає 50 000 злотих. злотий. Співвласниками є Божена Гловацька та Олег Крот, який також є президентом компанії.
Видання повідомляє, що Олег Крот — київський підприємець, один із керуючих партнерів холдингу TECHIIA. Концерн об'єднує 10 технологічних компаній з таких галузей як безпілотна авіація (дрони), IT, кіберспорт, будівельні технології тощо.
«Наша компанія готова взяти на себе зобов'язання щодо відродження цього промислового гіганта, зберігши при цьому його унікальну спадщину та давні традиції у виробництві сільськогосподарської техніки» – повідомили у компанії нового власника заводу.
Як раніше писали ЗМІ, 2023 року, за оцінками Forbes, вартість ІТ-холдингу Techiia оцінювалася в 300 млн доларів. Проте Олег Крот та співзасновник компанії Юрій Лазебніков оцінювали свій бізнес у 800 млн доларів.
Раніше ми писали про те, що агровиробники, які придбали у вересні 2024 року сільгосптехніку та обладнання українського виробництва, отримають близько 150 млн грн компенсації.