Становим на середину жовтня 2024 року майже 14 тисяч компаній мають право на медичну практику в Україні. Нинішнього року видали на 16% більше медичних ліцензій, ніж за аналогічний період минулоріч. Про це пише "Опендатабот", посилаючись на дані Міністерства охорони здоров'я.
Отже, 13 887 компаній та 28 054 ФОП наразі отримали ліцензії МОЗ. Пік видачі медичних ліцензій припав на 2019 рік: 910 компаній за 9 місяців. Відтоді кількість нових дозволів на роботу в медичній сфері лише вщухала.
355 медичних ліцензій отримали українські компанії від початку року. Це на 16,4% більше, ніж за аналогічний період у 2023 році, проте все ще менше за показники до повномасштабної війни. За той самий період у 2021 було видано 670 ліцензій.
При цьому більшість виданих медичних ліцензій компаній діючі: 81,1%.
Найбільше ліцензій видано на молодшу сестринську справу - 87% компаній від загальної кількості. Далі організація та управління охороною здоров'я - 81%, а замикає топ за запитаністю терапія (39%). Одна компанія може мати ліцензії на декілька напрямків.
Менш популярними є ультразвукова діагностика (30,6%), неврологія (28,3%), акушерство й гінекологія (27,7%) та стоматологія (26,9%).
Однак є й напрями, які майже не користуються попитом. Наприклад, судово-психіатрична експертиза або ж такі вузькі галузі, як судово-медична токсикологія та цитологія. У цих сферах ліцензії мають лише по декілька компаній.
Загалом найбільше медичних компаній із діючими ліцензіями працює в Києві - 20%. Слідують Дніпропетровщина (8%), Донеччина, Львівщина та Харківщина - по 6%.
Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді ухвалити закон, який ліквідує застарілу та скомпрометовану систему медико-соціальної експертизи й створить цифрову систему оцінювання повсякденного функціонування людини на базі найпотужніших лікарень спроможної мережі медзакладів.