Зеленський поки що відмовився передавати США мінеральні ресурси України: причини

Джерела західних ЗМІ повідомили про деталі пропозицій американської делегації українському президенту під час Мюнхенської конференції.
ілюстративне фото / t.me/V_Zelenskiy_official
ілюстративне фото / t.me/V_Zelenskiy_official

Під час Мюнхенської конференції з безпеки представники США запропонували президенту України Володимиру Зеленському передати американській стороні право на 50% мінеральних ресурсів країни. Однак Зеленський відмовився підписувати таку угоду, повідомила Washington Post з посиланням на джерела в американській делегації.

Про це пише Mind з посиланням на західні ЗМІ.

Читайте також:

Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент привіз до Києва меморандум про співпрацю у сфері використання українських рідкоземельних металів у рамках мирної угоди. Однак у документі були відсутні гарантії безпеки, тому українська сторона прийняла його для доопрацювання, про що писало BBC.

Оновлений варіант було передано США в Мюнхені, але американські представники не схвалили внесені зміни. У результаті зустріч Зеленського з віцепрезидентом Джеєм Ді Венсом довелося перенести, повідомляло агентство Reuters.

На зустрічі, що відбулася, обидві сторони домовилися продовжити роботу над документом, зазначили в прес-службі президента України. Однак, за даними джерел Reuters, США спочатку очікували, що Зеленський підпише угоду без детального ознайомлення, що викликало в нього здивування.

Під час закритої 90-хвилинної зустрічі з американськими сенаторами Зеленський висловив стурбованість пропозицією. Один з учасників обговорення повідомив WP, що український лідер вважав некоректною вимогу підписати документ, не маючи можливості вивчити його.

Також повідомляється, що Зеленський запропонував власну версію угоди, наголосивши, що вона розроблена відповідно до Конституції України. Сенатор Брайан Шатц визнав, що початковий меморандум виявився одностороннім і потребує доопрацювання, проте не уточнив деталей.

Раніше Дональд Трамп заявляв, що США не мають наміру надавати Україні військову допомогу безкоштовно. Він нагадав, що американська сторона вже витратила на підтримку Києва мільярди доларів і зажадала компенсації у вигляді доступу до рідкоземельних металів на суму $500 млрд. За його словами, Україна вже фактично погодилася з цими умовами.

У свою чергу, Зеленський підкреслював, що Україна не має наміру передавати свої ресурси США безоплатно, але готова до спільної розробки родовищ. Він також зазначив, що близько 20% мінеральних запасів країни, включно з майже половиною родовищ рідкісноземельних металів, знаходяться на територіях, окупованих Росією. У зв'язку з цим він закликав західних партнерів посилити підтримку ЗСУ, попередивши, що в іншому разі доступ до стратегічних ресурсів можуть отримати Китай, Північна Корея та Іран.

Раніше ми писали про те, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своїй статті у Politico написав, що Україна володіє 22 з 30 критичних для ЄС корисних копалин та запропонував Європейському Союзу їхню спільну розробку.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK