Росія офіційно припинила дію угоди з Україною щодо заходів із забезпечення безпеки судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці. Відповідне розпорядження, підписане прем'єр-міністром РФ Михайлом Мішустіним, було опубліковано напередодні на порталі правової інформації.
Про це повідомляє The Moscow Times.
"Відповідно до п. 1 ст. 37 Федерального закону "Про міжнародні договори Російської Федерації" припинити дію угоди між урядом РФ і Кабінетом Міністрів України про заходи щодо забезпечення безпеки мореплавства в Азовському морі та Керченській протоці, підписаної в Москві 20 березня 2012 року", - йдеться у документі.
Крім того, російському МЗС доручено повідомити Україну про прийняте рішення.
Угода, укладена між Москвою і Києвом у 2012 році, передбачала, серед іншого, обмін даними автоматичних ідентифікаційних систем для моніторингу судноплавства в регіоні.
Раніше, у червні 2023 року, президент Росії Володимир Путін підписав закон про денонсацію договору 2003 року про співробітництво з Україною у використанні акваторії Азовського моря і Керченської протоки. У пояснювальній записці до документа зазначалося, що після входження днр, а також Запорізької та Херсонської областей до складу Росії береги цих водойм тепер належать виключно РФ. У зв'язку з цим Україна втратила статус прибережної держави в цьому регіоні.
Договір, підписаний 2003 року, встановлював обмеження на прохід торговельних і військових суден під прапорами третіх країн через Азовське море і Керченську протоку.
Раніше ми писалипро те, що, за попередніми даними Держрибагентства, загальні збитки від незаконного вилову біоресурсів російськими окупантами в Азовському морі перевищують 4,1 млрд гривень.