На українському ринку вже представлені перевірені часом моделі наземних роботизованих систем і компанії, які зарекомендували себе серед військових. Серед фаворитів підрозділів "Хартія" та "Вовки Да Вінчі" можна виокремити такі розробки, як "Тарган", "Терміт", "Гімлі", "Тесля" та "Рись PRO".
Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на власне опитування військовослужбовців.
Зазначається, що крім цього, існують і експериментальні моделі, які, незважаючи на свою унікальність, можуть знайти застосування на фронті. Наприклад, компанія "Українська бронетехніка" представила наземний безпілотний комплекс Protector. На відміну від більшості аналогів, цей робот має значно більші розміри і здатний перевозити до однієї тонни вантажу зі швидкістю до 60 км/год, фактично виконуючи функції пікапа.
Так, одним із головних завдань Protector є транспортування боєкомплекту для мінометів і артилерійських підрозділів. Наразі комплекс проходить процедуру кодифікації.
Також повідомляється, що перспективи розвитку наземних роботизованих комплексів (НРК) практично не мають обмежень. У Brave1 зазначають, що подальший розвиток технологій буде спрямований на підвищення рівня автономності, що дасть змогу роботам діяти без постійного контролю оператора. У планах розробників - вдосконалення навігаційних систем, впровадження штучного інтелекту та інтеграція з системами управління боєм, щоб один оператор міг контролювати одразу кілька роботів.
Крім того, ще одним напрямком розвитку є автоматизовані турелі, якими військові зможуть керувати з укриттів. Основна складність тут полягає у створенні надійної системи стабілізації для роботи на суші та на воді, а також розробці точних систем наведення. У перспективі такі турелі можуть бути адаптовані для використання в якості малої системи ППО.

Раніше ми писали про те, що українські та американські компанії розглядають можливість проведення ремонту деяких систем ППО, що перебувають на озброєнні ЗСУ.