Альтернатива Starlink: чи може Україна знайти реальну заміну компанії Маска

Минулого року на території нашої країни використовувалося понад 42 000 терміналів супутникового зв'язку SpaceX.
ілюстративне фото / armyinform.com.ua
ілюстративне фото / armyinform.com.ua

Україна залишається залежною від супутникового зв'язку Starlink, що надається компанією SpaceX, яка належить Ілону Маску, оскільки наразі немає порівнянних альтернатив, здатних забезпечити таку саму надійність та ефективність для зв'язку на військових об'єктах, у госпіталях і серед військ. Ця залежність викликає стурбованість, особливо з огляду на те, що в короткостроковій перспективі інші рішення поки не можуть повноцінно замінити систему Маска.

Про це пише POLITICO.

Читайте також:

Зазначається, що Starlink відіграє ключову роль у забезпеченні зв'язку для українських військових у протистоянні з Росією. Однак ця технологічна залежність робить Україну вразливою, адже Ілон Маск, якого нині вважають одним із найближчих радників колишнього президента США Дональда Трампа, у березні відкрито заявив: "уся лінія фронту завалиться, якщо я його вимкну".

Для зниження подібних ризиків Євросоюз розглядає альтернативні варіанти, одним з яких виступає франко-британська компанія Eutelsat. Вона пропонує Україні можливість зменшити залежність від Starlink. Проте, навіть у самій компанії визнають, що поки не можуть повноцінно конкурувати з системою Маска.

"Якби ми взяли на себе всю пропускну здатність зв'язку для України і всіх громадян, ми б не змогли цього зробити. Давайте будемо гранично чесними. Але я думаю, що ми можемо надати пропускну здатність для деяких критично важливих випадків для використання урядом", - зазначила генеральний директор Eutelsat Єва Бернеке.

Повідомляється, що на сьогодні лише деякі компанії вкладалися в розвиток супутників на низькій навколоземній орбіті, хоча саме такі технології забезпечують високу швидкість передавання даних і мінімальну затримку сигналу - що особливо важливо під час використання дронів та інших операцій у реальному часі. Серед чинних гравців Starlink посідає лідируючу позицію, Eutelsat виступає в ролі конкурента, тоді як проєкти на кшталт Amazon Project Kuiper поки що значно відстають.

"Такий тип рішення, який пропонує Starlink, унікальний", - заявив Крістофер Бо, аналітик консалтингової компанії Analysys Mason. За його словами, Starlink "технічно зламав бар'єри" і "заповнив порожнечу, тому що нічого іншого не було".

"Завдяки передовим компактним комплектам і великій мережі, 7000 супутників Starlink затьмарюють флот Eutelsat з 600 супутників, які мають значно громіздкіші термінали. Мережа Маска може запропонувати від 23 до 490 разів більше ємності, ніж Eutelsat над Україною", - повідомляє видання.

Також наголошується, що минулого року на території України використовували понад 42 000 комплектів Starlink. "Я не думаю, що нам потрібно наближатися до цього, але ви могли б подумати про те, щоб мати хоча б пару тисяч... для резерву в критичних місцях", - додала Бернеке.

При цьому запити видання, надіслані SpaceX і українській владі з проханням прокоментувати ситуацію, залишилися без відповіді.

Раніше ми писали про те, що французька компанія супутникового зв'язку Eutelsat Communications SA повідомила про посилення перемовин із Європейським Союзом щодо питання можливої заміни мережі Starlink Ілона Маска.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK