Звичайна київська п'ятиповерхівка встановила рекорд за кількістю бізнесменів в Україні: чим займаються

Наразі в країні налічується 1654 адреси, за якими зареєстровано близько 180 тисяч компаній.
Ira Huz / unsplash.com
Ira Huz / unsplash.com

Станом на травень 2025 року в Україні налічується 1654 адреси, за якими зареєстровано велику кількість юридичних осіб. Згідно з даними Єдиного державного реєстру, загалом близько 180 тисяч компаній вказали такі місця як свою юридичну реєстрацію, водночас більше половини цих адрес розташовані в Києві. Столиця також очолює і за кількістю компаній, зареєстрованих за однією адресою: на вулиці Мельникова, 12 юридично перебувають понад 2,3 тисячі бізнесів. Ця будівля - звичайний житловий п'ятиповерховий будинок, який з 2018 року утримує статус лідера за кількістю зареєстрованих компаній.

Про це повідомляє Опендатабот.

Читайте також:

Зазначається, що з початку повномасштабної війни кількість компаній, зареєстрованих за адресами масової реєстрації, збільшилася на 9318. Лише за 2024 рік таких компаній додалося 2775, однак порівняно з попереднім роком темпи приросту сповільнилися майже на чверть.

Повідомляється, що зі 180 тисяч компаній, зареєстрованих за такими адресами, 83% продовжують активно функціонувати. На Київ припадає найбільша частка - близько 101 тисячі компаній або 68% від загального числа. У Харківській області зосереджено 6% (9,4 тисячі), а третє місце посідає Дніпропетровська область - 4,5% або 6,6 тисячі компаній.

При цьому найбільша кількість юридичних осіб зареєстрована в Києві на вулиці Мельникова, 12.

"Якщо вважати, що середній розмір офісу для однієї компанії - 100 кв. м, щоб реально розмістити всі ці компанії, потрібно 237 300 кв. м офісної площі. Відповідно, будинок на Мельникова, 12, мав бути схожим щонайменше на 1,5 "Гулівера" в Києві. До слова, офіційно в "Гулівер хол" зареєстровано 100 компаній", - підкреслюють аналітики.

Також наголошується, що близько 30,6% усіх підприємств, зареєстрованих за адресами масової реєстрації, працюють у сфері оптової торгівлі, виключаючи торгівлю транспортними засобами. Це приблизно 45,7 тисячі компаній.

"Реєстрація компанії за адресою масової реєстрації (за винятком адрес бізнес-центрів) є однією з ознак того, що юридична особа є компанією-оболонкою - про це прямо зазначається в підзаконних актах у сфері фінансового моніторингу. Адресою масової реєстрації при цьому визнається адреса, за якою зареєстровано понад 50 юридичних осіб, трастів або інших правових утворень", - пояснює адвокат Олексій Колток, партнер юридичної фірми Sayenko Kharenko.

Водночас, хоча така реєстрація не порушує закон, вона несе в собі певні ризики. Фінансові установи, такі як банки або страхові компанії, можуть вимагати додаткові підтверджувальні документи. За їх відсутності можлива відмова в обслуговуванні. Крім того, податкові органи проводять посилені перевірки таких компаній, особливо в рамках виїзних ревізій. Якщо за вказаною адресою не буде виявлено реальний бізнес, податкові накладні можуть бути заблоковані, а також під сумнів потраплять витрати і податковий кредит з ПДВ. Ці наслідки можуть торкнутися і ділових партнерів компанії, що негативно позначиться на її репутації та надійності.

інфографіка
інфографіка / opendatabot.ua

інфографіка
інфографіка / opendatabot.ua

інфографіка
інфографіка / opendatabot.ua

Раніше ми писали про те, що в Україні закрилося в 1,5 раза більше ФОПів, ніж рік тому, а відкриття нового бізнесу з початку 2025 року також скоротилося на 9%.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK