Кабінет Міністрів вніс зміни до системи застосування штрафних санкцій за порушення умов договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Про це повідомила пресслужба Національної служби здоров'я України.
Відповідні оновлення внесено до типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Зміни почнуть діяти після внесення відповідних змін до договорів.
Що змінюється
Чинна система передбачала штрафи у відсотках від вартості наданих послуг. Це призводило до ситуації, коли за однакове порушення заклади охорони здоров'я з різними бюджетами сплачують суттєво різні суми штрафів.
Зазначається, що новий підхід має на меті стандартизувати відповідальність: розмір штрафу за конкретне порушення буде однаковим для всіх незалежно від фінансових показників закладу охорони здоров'я.
Так, замість відсотків (%) від вартості наданих послуг будуть фіксовані суми, виражені а кількості прожиткових мінімумів для працездатних осіб (ПМПО), актуальних на 1 січня року застосування штрафу.
Як зміняться штрафи
Неправомірна вимога оплати з пацієнта за гарантовані державою послуги/ліки:
- було: 0,1% вартості послуг за звітний період;
- стане: 18 168 грн (6 ПМПО) за кожен випадок.
Використання незаоблікованих медзасобів під час операції (крім форс-мажору):
- було: (новий вид порушення);
- стане: 6056 грн (2 ПМПО) за медвиріб; 18 168 грн (6 ПМПО) за імплантат (за кожен випадок).
Неподання звіту про доходи та витрати:
- було: 0,5% вартості наданих послуг за договором за період;
- стане: 18 168 грн (6 ПМПО) за період порушення.
Внесення недостовірних даних в ЕСОЗ:
- було: 0,01% вартості послуг за звітний період;
- стане: 302,8 грн (0,1 ПМПО) за кожен такий запис.
Раніше ми писали, що з 1 квітня 2025 року деякі категорії людей з інвалідністю мають обов'язково пройти оцінювання повсякденного функціонування.