Продажі пального на АЗС знизилися: спад зафіксовано в усіх областях

У I півріччі 2025 року проливи пального (бензин, дизель, LPG) на заправних станціях скоротилася на 7%.
Ілюстративне фото / Getty Images
Ілюстративне фото / Getty Images

За даними Державної податкової служби, у січні-червні 2025 року українські АЗС реалізували 3,62 млрд літрів пального (бензин, дизель та LPG), що майже на 7% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це пишуть Dengi.ua з посиланням на enkorr.

Незважаючи на скорочення обсягів реалізації, сумарна вартість проданого пального залишилася практично незмінною - 182,9 трлн грн.

Найбільші обсяги реалізації в першому півріччі було зафіксовано в червні: продано 646,5 млн літрів пального, що на 1% більше, ніж у травні. При цьому вартість зросла на 3% - до 32,5 млрд грн.

Читайте також:

Зазначається, що зменшення обсягів продажів зафіксовано в кожній області. Найбільше зниження проливів - в Одеській області, де реалізація палива скоротилася на 18% (до 214,1 млн л). У Херсонській і Кіровоградській областях зниження склало 16% і 15% відповідно - до 9,6 млн л і 78,8 млн л.

Найбільші обсяги реалізації палива традиційно показала Київська область - 785,7 млн літрів, що лише на 1% менше, ніж торік. 

Водночас у Києві обсяги продажів залишилися на рівні першого півріччя 2024 року - 379,5 млн літрів. А виторг зріс на 8% і склав 19,8 млрд грн. Однак у місячній динаміці в червні обсяги зменшилися порівняно з травнем на 4% - до 64 млн л, що стало найнижчим показником із березня.

enkorr.ua

Раніше ми писали, що за підсумками п'яти місяців 2025 року в Україні стабільно зростає виторг від продажів підакцизних товарів. Ефективна боротьба з тіньовим ринком, підвищення прозорості розрахункових операцій та сезонна активізація економіки є основними причинами. Реалізація пального демонструє позитивну динаміку: з 558,3 млн літрів у січні до 639,9 млн літрів у травні (+14,6%).

Нагадаємо, за словами директора консалтингової групи "А95" Сергія Куюна, ситуацію на паливному ринку спрогнозувати практично неможливо. Здешевлення пального в Україні не буде, але й суттєвого зростання цін поки що не очікується.



Слідкуйте за нашими новинами та відео
  • YouTube
  • Facebook
  • Telegram
  • Google News

ТОП-Новини