У Києві на одному з підприємств критичної інфраструктури почала працювати перша когенераційна газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт. Встановили обладнання за допомогою USAID та Проекту енергетичної безпеки. Про це повідомили в КМДА.
"Сьогодні в умовах постійних атак ворога нашим ключовим пріоритетом є модернізація енергосектору. Столична влада робить усе, щоб підвищити стійкість та енергетичну незалежність Києва. Зокрема, важливих об'єктів столиці", - заявив мер Києва Віталій Кличко.
Він нагадав, що в травні Київрада схвалила концепцію "Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації". Цю ініціативу підтримали багато міжнародних партнерів.
Концепція спрямована на розбудову в столиці локальних джерел комбінованого виробництва тепла та електроенергії, ширше використання альтернативних джерел палива.
"Київ замовив ще 15 когенераційних установок, які мають надійти партіями протягом року. Адже мета - протягом року досягти додаткової сумарної потужності близько 170 МВт", - наголосив Кличко.
Він додав, що столична влада розглядає можливості інвестування та залучення приватних компаній до реалізації цієї концепції. Адже механізм співфінансування допоможе пришвидшити процес побудови когенерації для Києва.
Раніше ми писали, що багатоквартирний житловий будинок у Києві набув статусу "активного споживача" електроенергії. ОСББ, що встановило обладнання для сонячної генерації й виробляє за його допомогою електроенергію, тепер зможе постачати надлишок у загальну енергомережу України.