Ринок праці: Що буде з робочими місцями та зарплатами в Україні

За оцінками НБУ, до кінця року безробіття знижуватиметься повільно, а реальні зарплати скоротяться.
Ринок праці: Що буде з робочими місцями та зарплатами в Україні
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Унаслідок війни та скорочення виробництва багато громадян України залишилися без роботи. Рівень безробіття стрімко зріс і в ІІ кварталі сягнув близько 35%. Підприємства знизили зарплати. Про це повідомляє Національний банк.

Зазначається, що бізнес та громадяни поступово пристосовуються до діяльності в умовах війни. З квітня кількість резюме на сайтах працевлаштування стрімко зростала. Збільшується й кількість вакансій, хоча значно повільніше.

Читайте також:

за оцінками НБУ, до кінця року безробіття знижуватиметься повільно, а реальні зарплати скоротяться. Проте з поліпшенням безпекової ситуації стан ринку праці покращуватиметься в наступні роки.

"Очікується, що значним попитом під час відновлення країни користуватимуться працівники, задіяні в логістиці та відбудові інфраструктури. Номінальні зарплати досить швидко зростатимуть, однак у реальному вимірі у 2023-2024 роках вони будуть все ще нижчими довоєнного рівня", - йдеться в повідомленні.

bank.gov.ua

Раніше ми писали, що на початку серпня столичні роботодавці повідомили про наявність 2,5 тис. вакансій. Навантаження на одну вакансію складає 6 претендентів. Представники робочих та найпростіших професій, працівники сфери торгівлі та послуг разом становлять більше половини списку.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK