Кабінет Міністрів розробив і затвердив Стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці та вже почав її реалізовувати. До 2030 року планується скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок із 18,6 до 13,6%.
Про це розповіла перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на заході "На шляху впровадження Національної стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та внесок партнерів у цей процес", що відбувся за участі першої леді України Олени Зеленської.
За словами Зеленської, як і більшість розвинених країн світу, Україна взяла на себе зобов'язання подолати гендерний розрив у оплаті праці за найближчі 7 років.
Міністерство економіки розробило Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року та презентувало її в травні 2023 року. 15 вересня уряд ухвалив стратегію та затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.
Завдяки імплементації Стратегії планується досягти трьох ключових цілей:
- удосконалити законодавство про рівну оплату праці;
- сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі;
- створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов'язків.
Раніше ми писали, що профспілки наполягають підвищити розмір мінімальної зарплати на 2024 рік до фактичного прожиткового мінімуму з урахуванням прогнозного рівня інфляції.